Wakacje kredytowe – co to takiego?

Zawiesznie spłaty kredytu hipotecznego – to udogodnienie, dzięki któremu możesz w każdym roku zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego. W jakich sytuacjach jest to możliwe? Jak trzeba umotywować wniosek o wakacje kredytowe i co dzieje z ratą, której spłatę zawiesiłeś? Wakacje kredytowe – dowiedz się więcej!

Jeżeli wiesz, że w danym miesiącu środki przeznaczone na ratę kredytu będziesz musiał pilnie wydać na inne cele, możesz zawiesić spłatę kredytu hipotecznego, czyli skorzystać z wakacji kredytowych. Jak to zrobić?

Niemal każdy bank daje możliwość zawieszenia raty kredytu. Najważniejszą cechą takich wakacji jest brak konieczności motywowania wniosku. Wystarczy, że z odpowiednim wyprzedzeniem złożysz go w oddziale lub przez bankowość elektroniczną (niektóre banki dają taką możliwość). Zazwyczaj można zawiesić spłatę jednej raty kredytu w każdym roku spłaty kredytu.

Oczywiście, dokładne warunki uzyskania takich „wakacji” od raty w danym miesiącu określa Twoja umowa kredytowa i warto pamiętać o takiej możliwości. Rata kredytu potrafi mocno uszczuplić budżet domowy, więc kiedy sytuacja finansowa w danym miesiącu stanie się napięta sprawdź czy możesz skorzystać z zawieszenia raty kredytu!

Już wiesz czym są wakacje kredytowe? Chcesz wiedzieć więcej o świecie kredytów i finansów? Czytaj wpisy na naszym blogu.

Więcej ciekawostek ze świata kredytów i finansów znajdziesz oczywiście także na naszej stronie na Facebooku.

Skorzystaj z naszego kalkulatora kredytowego.

Skontaktuj się z naszymi ekspertkami kredytowymi:

IZABELA OSOS tel. +48 790 201 000 e-mail: izabela.osos@kredyty.pila.pl

SANDRA ZAMOJDA tel. +48 531 526 286 e-mail: sandra.zamojda@kredyty.pila.pl

 

Wakacje kredytowe? Mamy też inne ciekawe artykuły:

Czym jest RRSO i jakie ma znaczenie przy wnioskowaniu o kredyt?

Wniosek o kredyt hipoteczny – do ilu banków złożyć?

Kredyt gotówkowy a zdolność kredytowa

Wakacje kredytowe kredyt Piła